مجلس شورای اسلامی برای یکسال!

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم / من در برابر قرآن مجید، به خدای قادر متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌نمایم که پاسدار حریم اسلام و نگاهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم، ودیعه‌ای را که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم و در انجام وظایف وکالت، امانت و تقوی را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم، از قانون اساسی دفاع کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهارنظرها، استقلال کشور و آزادی مردم و تأمین مصالح آن‌ها را مد نظر داشته باشم.

متن بالا سوگندی است که نمایندگان مجلس در اولین گام حضور خود در مجلس شورای اسلامی باید در صحن ادا کنند، سوگندی که به استقلال و اعتلای کشور نظر دارد و امورات مردم را در اولویت قرار میدهد.

مجلس شورای اسلامی رکن اصلی نهاد قانون‌گذاری در کشور ایران است که از نمایندگان منتخب مردم تشکیل شده‌است.

مجلس شورای اسلامی
مجلس شورای اسلامی

اما امروز این مجلس شورای اسلامی واقعا چقدر اسلامیست و چقدر معنای حقیقی مجلس را در خود جای داده است؟ هنوز تصویب چند دقیقه ای برجام و عکس سلفی جنجالی چندی از نمایندگان از ذهن هایمان پاک نشده. هنوزه که هنوزه وقایع سال ۹۷ و گرانی های دقیقه ای بازار سکه و ارز و خودرو و مسکن یادمان نرفته، هنوز حرکت جنجالی نماینده سراوان ازیادمان نرفته و هزاران یادمان نرفته ی دیگر از دوره دهم مجلس شورای اسلامی.

به راستی چند لایحه و طرح پشت درهای تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حال خاک خوردن باقی مانده است. از طرح قانون تعارض منافع و مالیات بر خانه های خالی گرفته تا هزاران طرح دیگر.

امروز یعنی ۲۰ شهریور سال ۱۳۹۸ که تنها چندماه به انتخابات دوره یازدهم مجلس باقی مانده به طور کاملا اتفاقی نگاهم به متنی از خانم سلحشوری افتاد که اینچنین عنوان شده بود،

در سال گذشته، به دلیل جراحی گردن و همین‌طور بیماری جسمی دیگری که بر او حادث شده بود، چندان فعالیتی نداشت و تنها برای رأی‌دادن به لوایح مهم در مجلس حاضر می‌شد. عده‌ای این کم‌خبر‌شدن و غیبت را به حساب ترس و تهدید گذاشتند؛ اما او می‌گوید پس از اتمام دوران نقاهت، برگشته تا کار‌های ناتمامش را در یک سال باقی‌مانده تمام کند.

متن بالا فوق باعث شد تا مغزم سوت بکشد، نماینده مردم در سال آخر نمایندگی خود برگشته تا کارهای ناتمامش را تمام کند!

  • به عنوان اولین سوال می توان گفت که خانم سلحشوری نماینده محترم مردم تهران دقیقا در ۳ سال نمایندگی خود چه کارهای را به انجام رسانده اید که حال برگشته و در فرصت یکساله می خواهید باقی کارها را انجام دهید؟
  • سوال بعدی آن است که آیا نمایندگی مجلس ۴ ساله برای شما تنها یکسال منتهی به انتخابات دوباره مجلس است؟
  • سوال سوم آنکه به تازگی درباره دختر آبی اظهار نظر کرده اید اما هیچ صحبتی درباره میترا استاد کشته شده به دست شهردار محبوب خود آقای نجفی هم حزبی خود نکرده اید و صرفا به اینکه واقعا نمی دانم پرستو سازی واقعیت دارد یا نه اکتفا کرده اید! اما نطقی بلند بالا درباره دختر آبی شما آدم را به یاد این میاندازد که برای هم حزبی ها و طیف شما زن تنها یک راه برای رسیدن به قدرت است و تخریب رقیب ولاغیر.
پروانه سلحشوری
پروانه سلحشوری

حال از همه ی اینها بگذریم شما در این مدت ۳ ساله به عنوان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی چه گام های برای حل و فصل مسائل و مشکلات مردم تهران برداشته اید؟ اگر رزومه ای از این اقدامات دارید حقیقتا خوشحال می شویم آن را در اختیار خبرگزاری ها گذاشته تا ملاک رای دادن دوباره مردم تهران به شما و میزان نزدیکی شعار و عمل شما باشد.

اکنون که شما در این فرصت کمتر از یکساله از دوران نقاهت خود بازگشته اید ما چشم به راهیم تا برخی از اقداماتی که می خواهید به اتمام برسانید را با چشم دیده و با جان لمس کنیم.

حال روی سخن را به سوی تمامی نمایندگان مجلس نشین میبریم و تمامی سوالات گفته شده را از آنها می پرسیم که اگر دوباره در سر خود سودای رای آوری دارید چه عملی در چنته دارید که توقع رای دادن دوباره از مردم می کنید؟

  • آیا به حرف مردم گوش داده و مشکلات آنها را برطرف کرده اید؟
  • آیا به نفع مسائل ملی کشور گام برداشته و هیچگاه منافع شخصی را مقدم نشمرده اید؟
  • آیا رضایت شهروندان حوزه انتخابی خود را به دست آورده اید و یا دل به رای های شب انتخابات دوخته اید که با هزار لابی به دست آورید؟

قطعا تمامی نمایندگان مجلس اول در پیشگاه مردم و سپس در پیشگاه خداوند باید پاسخگوی اعمال و رفتار و گفتار خود باشند و این ۴ سال را فرصتی برای خدمت به خود و خانواده خود ندادند زیرا قطعا آن دنیا و این دنیای برای پاسخگوی هست.

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار

درباره من

درباره من

کارشناس ارشد علوم سیاسی | فعال سیاسی و مشاور رسانه ای | مدیرمسئول و سردبیر هفته نامه ملت بیدار و پایگاه خبری تحلیلی ملت بیدار آنلاین | http://melatebidaronline.ir - http://melatebidar.ir