شهرداری تهران در ساخت و ساز شایعه رتبه اول را کسب کرد!

خداروشکر بالاخره مدیریت شهری جدید شهر تهران در یک عنوان مقام اول را کسب کرد، شهرداری و شورای شهر جدید تمام اصلاح طلب لیست امید تهران در ساخت و ساز تونل، توسعه ی حمل و نقل عمومی، افزایش سرانه ی فضای سبز، برطرف کردن معضل ترافیک شهر تهران و هزاران عنوان دیگر نمره قابل قبولی از شهروندان کسب نکرد و مقام اول از آخر را کسب کرد اما به حول قوه الهی توانست مقام اولی ساخت شایعه و تشویش اذهان عمومی و پوشاندن کم کاری خود را کسب کند.

شورای شهر تهران
شورای شهر تهران
شورای شهر تهران

مدیران شهری جدید شهر تهران آخر هفته ها به احتمال زیاد دور هم جمع می شوند و با یک طوفان فکری برای هفته بعد یک شایعه میسازند و آن را به شکلی ویروسی در سطح جامعه پخش میکنند تا حواس ها از توقعات شهری پرت شود.

یک روز از بدهی تخیلی مدیریت شهری گذشته سخن می گویند و بعد از اینکه مدیران گذشته شهرداری تهران آن را با مدرک تکذیب میکنند و از آنها خواسته می شود که بروند و شکایت کنند به جای اینکه در فضای عمومی مطالب خلاف واقع را منتشر کنند به سراغ شایعه ی بعدی می روند.

یکبار درباره واگذاری دو هزار ملک سخن به میان میاورند و بازهم با سند و مدرک تکذیب می شود.

یک روز درباره ناکارآمدی مدیریت شهری گذشته در توسعه حمل و نقل عمومی میگویند درحالی که در کارنامه خود تنها افتتاح یک درب خروجی مترو را دارند.

پروژه های تمام شده مدیریت گذشته را خود افتتاح میکنند و از عزم مدیریت شهری جدید برای توسعه شهر میگویند.

از طرح موفق رفت و آمد خودرو ها به جای طرح زوج و فرد میگویند و اما در مرحله ی عمل افزایش ۲ برابری زمان حمل و نقل را مشاهده می کنیم.

و هزاران هزار شایعه و بی کفایتی که آدم نمیداند به کدام یک بپردازد.

قطعا مدیریت شهر و مسائل شهری فارغ از مسائل سیاسی و افراد سیاست زده است، نمی توان شهر تهران را با سخنان غیرکارشناسی اداره کرد، نمی توان شهر را با انتقاد روزانه از عملکرد مدیریت گذشته اداره کرد، مردم شهر تهران باید تغییرات را در عمل ببینید نه آنکه صرفا عملکرد شهرداری را با حذف نام شهدا و یا تغییر نام خیابان ها در رسانه ها دنبال کنند.

مدیریت شهری گذشته تمام شده و رفته است و شهر همچنان پابرجاست و مردم تهران نیازمند رشد و بلوغ شهری هستن و این رشد و بلوغ شهری با سیاسی کاری به وجود نمیاید.

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار

درباره من

درباره من

کارشناس ارشد علوم سیاسی | فعال حوزه شهری و پژوهشگر شهر هوشمند | مدیر مسئول پایگاه خبری جامعه نیوز | مدیرمسئول هفته نامه ملت بیدار