تبلیغات انتخاباتی

با کمی تأمل و نگاه دقیق به کوچه و خیابان های شهر شاهد میزان کمتری بنر، تراکت و به طور کلی تبلیغات محیطی هستیم. علت تاثیر بسیار کمتر و گران تر این نوع تبلیغات نسبت به تبلیغات زیر است. ولی اگر فردی قدرت آن را داشته باشد که از روش تبلیغات ترکیبی (بدون آنکه این روش خللی در روش های دیگر تبلیغات ایجاد کند) استفاده کند می تواند بازدهی تبلیغات انتخاباتی خود را چندین برابر کند.

انتخابات مجلس شورای اسلامی ۹۸
انتخابات مجلس شورای اسلامی ۹۸

تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی

شبکه های اجتماعی (مخصوصا کانال ها و گروه های تلگرام)

اخبار و نشر محتوای تصویری (با ضریب نفوذ ذهنی بالا)

استفاده از محتوای سوژه و بازاریابی ویروسی (روشی سخت و حساس ولی بسیار پر قدرت)

تبلیغات انتخاباتی نامحسوس

تبریک اعیاد و مناسبت ها با درج نام

ارسال لینک خبرنامه و … غیر از درج لینک

اظهار نظر تند درباره ی یک دغدغه ی عمومی و مهم

تبلیغات ترکیبی در انتخابات

که از ترکیب اکثر تبلیغات اشاره شده تشکیل شده و به افزایش بازده در مدت زمان کم کمک فراوانی می کند.

ضد تبلیغ انتخاباتی

ضد تبلیغ شاید از برخی یک عمل صحیح به حساب نیاید ولی خیلی افراد با زیر نظر گرفتن صحبت های نامزدهای انتخاباتی شروع به استفاده بر ضد آن می کنند، که بسیار اثرگذار است.

تبلیغات انتخاباتی مستقیم

جلسات سخنرانی و ساخت تیم های پرقدرت برای تبلیغات دهان به دهان

جلسات مناظره برای تعیین نگرش و برنامه های هر یک از نامزدها

تبلیغات انتخاباتی پیامکی

ایجاد باشگاه هواداران با ارسال بلک لیست ها

درج لینک دعوت به کانال یا گروه هواداران تلگرام

تبلیغات مستقیم با محتوای مناسب و درج نام نماینده

تبلیغات انبوه به ۶۰ درصد شماره های غیر بلک لیست براساس شهر (همراه اول) و دکل های ارسال (ایرانسل)

روش‌های تبلیغات انتخاباتی

شبکه های اجتماعی و کارکرد آن:

شبکه های اجتماعی مکانی عالی برای تبادل نظر، ایجاد هیجان و فعالیت هواداران نامزد است. یکی از بهترین راهکارها که پاسخدهی بسیار عالی داشته است ایجاد باشگاه هواداران در قالب کانال و گروه های تبادل نظر در رسانه تلگرام می باشد. استفاده از این رسانه مستلزم برنامه ریزی هدفمند و قرارگیری محتوای مناسب در زمان مناسب است.

اخبار و نشر محتوای تصویری

نشر محتوای تصویری در صورتی که از محتوای جذاب و هیجانی استفاده شود می تواند تاثیر بسیار مستقیمی روی دیدگاه افراد از نامزد مورد نظر ایجاد کند.

استفاده از محتوای سوژه و بازاریابی ویروسی

با استفاده از یک دغدغه بسیار کلی و مهم که اکثریت جامعه را درگیر خود کرده، نقد یا ایده بسیار جنجالی داده شده (که حتی بعضاً ضد تبلیغ رقبا نیز است) و به صورت چریکی در فضای مجازی (گروهها، کانالها، تویتر، فیس بوک و ….) بخش می کنیم. این محتوا باید به قدری کار شده باشد که به صورت یک سوژه مهم خود را نشان داده و مردم اقدام به تبادل لینک کنند. اصطلاحاً به این نوع روش بدلیل پخش شدید و خودکار محتوا، ویروسی گفته می شود. (همانند تکه های جذاب مناظره)

ایجاد باشگاه هواداران

برای تبلیغات در انتخابات ما نیاز به هوادارانی داریم تا روند بازاریابی ویروسی و نشر محتوا در فضای مجازی را سرعت بدهند. یکی از مستقیم ترین راه ها برای دعوت افراد به باشگاه هواداران ارسال پیامک با لینک گروه یا کانال تلگرام است. مخاطبین نامزدها می توانند با کلیک بر روی لینک عضویت در پیامک خود از آخرین اخبار و محتوای نامزد مورد نظر اطلاع پیدا کنند.

برخی از افراد جامعه نیز از تلگرام استفاده نکرده و مشکلی که در کانال یا گروه ممکنه وجود داشته باشد، تعداد زیاد محتوا و کانال های هواداران می باشد. که این موضوع از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی به شماره های باشگاه هواداران بر طرف می گردد. تا شاهد بازخورد بهتری نسبت به استفاده از یک روش باشیم.ش

برخی از افراد جامعه نیز از تلگرام استفاده نکرده و مشکلی که در کانال یا گروه ممکنه وجود داشته باشد، تعداد زیاد محتوا و کانال های هواداران می باشد. که این موضوع از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی به شماره های باشگاه هواداران بر طرف می گردد. تا شاهد بازخورد بهتری نسبت به استفاده از یک روش باشیم.

شریف زمانی

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار

درباره من

درباره من

کارشناس ارشد علوم سیاسی | فعال حوزه شهری و پژوهشگر شهر هوشمند | مدیر مسئول پایگاه خبری جامعه نیوز | مدیرمسئول هفته نامه ملت بیدار