از اسپانیا تا تهران با احمد مسجد جامعی

حقیقتا از همین ابتدا بگویم که نمی خواهم آقای مسجد جامعی هم همانند آقای پیروز حناچی شهردار تهران و خانم الهام فخاری عضو شورای شهر تهران لطف بفرمایند و بنده را بابت مطالب انتقادی بلاک کنند برای همین مقداری از تندی زبان کاسته و به اصل مطلب می پردازم.(بر روی عکس کلیک کنید)

احمد مسجد جامعی
احمد مسجد جامعی

آقای مسجد جامعی گرامی، شما به همراه آقای برزین ضرغامی رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران در تاریخ ۲۱ / ۰۷ / ۹۷ یک سفر ۶ روزه به اسپانیا با هزینه شهرداری داشته اید به منظور رونمایی از مجسمه ابوعلی سینا.(بر روی عکس کلیک کنید)

احمد مسجد جامعی
احمد مسجد جامعی
احمد مسجد جامعی
احمد مسجد جامعی

خوب بسیار هم عالی، نشر فرهنگ و شناساندن مشاهیر و بزرگان ایران زمین به سایر ملل، کاری بسیار نیک و پسندیده، اما چند سوال زیر ذهن هر شهروند تهرانی را درگیر میکند، اول آنکه مهر ماه سال ۹۷ و چند ماه قبل و بعد این ماه زمان های پر التهاب قیمت دلار (تقریبا بین ۱۴ و ۱۵ هزار تومان) و بازار خودرو و طلا بود و اینکه آیا در چنین وضعیتی حضور شما در چنین مراسمی آنقدر واجب بود که به اسپانیا بروید و صرفا از یک مجسمه رونمایی کنید؟ آیا صرف حضور رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا کفایت نمیکرد؟

دومین سوال این است که نهایت خیلی دلتان می خواست اسپانیا رو ببینید حداقل سفر یک روزه می رفتین و حال با تخفیف دو روز، آخر چرا ۶ روز، آیا واقعا ۶ روز برای رونمایی از مجسمه زیاد نیست؟

سومین سوال این است که شما در جای گفته اید “یک نکته دیگر اینکه لازم است از کارکنان شهرداری تشکر کنم ولی باید گفت وقتی از مسائل و مشکلات روزمره صحبت می شود گاهی در پاسخ از سوی مدیران گفته می شود ما اعتبار نداریم، پول نداریم و از این موارد. این حرف ها از مسئولیت شهرداری کم نمی کند. به هرحال ما برای اداره امور شهر حقوق می‌گیریم و این ادبیات از طرف مدیران شهرداری پذیرفته نیست بلکه باید به هر نحوی انجام شود. به هر حال ماهانه چیزی حدود ۸۰۰-۷۰۰ میلیارد تومان حقوق همکاران ما در شهرداری است و حداقل انتظار این است که این هزینه از طریق ارائه خدمات بیشتر به شهروندان و کاستن از مشکلات شهری جبران شود” حال شما در چنین وضعیتی که شهرداری تهران دارد و خود توصیف می کنید آیا واقعا کار درستی بوده با پول بیت المال و شهرداری تهران که باید خرج حل و فصل مشکلات شهری و مردم شهر تهران شود به چنین سفری بروید؟
و در نهایت سوال چهارم اینکه دستاورد شخصی شما جز گرفتن عکس کنار یک مجسمه از این سفره ۶ روزه چه بوده است؟
یک پیشنهاد:
آیا به نظر شما بهتر نیست حضرات شورای شهر تهران با تمرکز بر روی مشکلات شهری نسبت به رفع آنها اقدام کنند و از تجربیات سایر کشورها در مدیریت شهر بهره مند شوند؟
کمی خودمانی تر:
آقای مسجد جامعی عزیز، عضو محترم شورای شهر پنجم، قطعا مردم تهران نیاز ندارند که کاندید آنها در مدت ۶ روز و با هزینه نامعلوم از جیب شهرداری در اسپانیا مجسمه رونمایی کند، بلکه آنها نیازمند رفع معضل ترافیکی، توسعه حمل و نقل عمومی و افزایش سرانه ی فضای سبز و هزاران کار دیگر هستند. امید است که همانند نام لیستی که با آن وارد شورای شهر پنجم شدید یعنی امید به کارهای شهری خود برسید و اقداماتی از این دست را به افراد واجد شرایط بسپارید.

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار

درباره من

درباره من

کارشناس ارشد علوم سیاسی | فعال حوزه شهری و پژوهشگر شهر هوشمند | مدیر مسئول پایگاه خبری جامعه نیوز | مدیرمسئول هفته نامه ملت بیدار